frFrançais

30.03.1982 : date of birth

25.08.1995 : joined Seminary Beit Jala

14.11.2008 : ordained deacon

25.06.2009 : ordained priest

09/2009 : Assistant Al Misdar Parish, Amman

08/2011 : Parish Priest Kerak Jordan

08/2012 : Parish Priest at Adar,  Jordan

08/2014 : Priest for Arabic and French-speaking communities in Al Sharqa

Contact :

frjmjtwis82@gmail.com

Designed and Powered by YH Design Studios - www.yh-designstudios.com © 2017 All Rights Reserved
X