frFrançais

11.03.1985 : born in Amman, Jordan

28.08.1998 : joined the Seminary in Beit Jala

2009 : ordained deacon

24.06.2010 : ordained priest

01.07.2010 : appointed Assistant Priest at AL Husson (Jordan) ; member of the  Seminary team, in charge of vocations

2010 : Assistant Priest at AL Husson Parish

2011 : came back to Seminary in Beit Jala ; in charge of vocations within the diocese.

08/2016: Parish Priest of Zababdeh

Contact :

abounabarhoom@gmail.com

Designed and Powered by YH Design Studios - www.yh-designstudios.com © 2017 All Rights Reserved
X