frFrançais

01.10.1945 : born in Smakiyeh (Jordan)

07.09.1956 : joins the Lower Seminary Beit Jala

18.06.1971 : ordained priest in Amman (Christ the King) by H.E. Mr Neemeh Samaan

08/1971 : Vicar in  Madaba (Jordan) with parish Priest D> George Saba

09/1972 : Vuicar in Beit Jala (Palestine) with Prish Priest D. Ya’qoub Abdelnour

24.07.1975 : Parish Priest of Al Khirbeh (Jordan)

02/1979 : Fidei Donum in Abu Dhabi, with Mgr Gremoli, Apostolic Vicar in Arabia

07/1982 : Parish Priest of Irbed (Jordan)

28.05.1988 : Parish Priet of Madaba (Jordan)

02.08.1989 : Parish Priest Jabal AL Hussein, Amman

01.07.2002 : Parish Priest of Al Fuheis (Jordan)

01.07.2012 : Parish Priet of Karak (Jordan)

Contacts :
Parish of Kerak (Our Lady of Rosary)

Telefax : 03/ 235 23 37
Mobile : 079 502 97 61

Designed and Powered by YH Design Studios - www.yh-designstudios.com © 2017 All Rights Reserved
X